top of page

Pardubické tropy

Další těžkou zkouškou byl kombinovaný tým pardubických žen a juniorek.V neděli, v pravé poledne začal náš další přípravný zápas, tentokrát v Pardubicích.


Utkání jsme začali velmi dobře. Průniky Sabiny po křídle ještě nenašly žádnou z našich hráček ve vápně, Ála se z levé strany do vápna neprodrala. I tak první ohrožení branky přišlo již ve 3. minutě. Střela Veroniky Kozlíkové skončila těsně nad.


V 8. minutě Bára sama ve vápně trefuje brankářku Pardubic.


Ve 12. minutě se za obranu soupeře dostala Jaruna. Vyběhnuvší gólmanku ideálně přehodila, míč ovšem zastavilo břevno.


Dvě minuty poté rozehrála Bebe přímý kop. Odražený míč vybojovala Ála, přes Jarunu a Sábu se dostal k Míše, která zakončovala nad. Za další tři minuty se do úniku dostala znovu Jaruna, tentokrát její technická střela podél brankářky skončila těsně vedle levé tyče.


V 18. minutě průnik Sáby zastavila obrana na malém vápně. Následující roh brankářka kryla.


A tak naše neproměněné šance trestal soupeř. Brejk po ztrátě na polovině hřiště nejdříve zblokovala Karolína, ale dobíhající hráčka Pardubic zakončila s přehledem na bližší tyč. Z první šance se tak Pardubice ujaly vedení.


Gól Pardubice nastartoval a o čtyři minuty později, po centru zprava, zakončovaly vedle. Ve 27. minutě přišel další brejk soupeře, který pokryla Sára.


Za dvě minuty jsme se konečně znovu osmělili my. Ála utekla po levé straně, na její centr jen těsně nedosáhla Machy.


Poté vybojovala míč na půlce Móňa, Míša vyslala Machy do úniku, ta zakončuje pod gólmankou vedle.


Teplota dosahovala nepříjemných 32 stupňů, přesto se utkání hrálo nahoru, dolu. O minutu později likviduje další únik Pardubic Sára.


Vzápětí Míša posílá Machy do brejku, ta obstřeluje brankářku, střela ovšem nemá razanci a poradí si s ní obrana, která okamžitě zakládá další brejk, ten končí těsně vedle naší branky.


Nakonec jsme se v prvním poločase dočkali vyrovnání. Machy byla po přihrávce Bebe před vápnem faulována. Následný trestňák Bebe trefuje přesně do pravé šibenice.


Poslední šanci první půle měli znovu domácí. Další brejk zakončili střelou vedle.


Jak první poločas skončil, začal ten druhý. Hned v úvodní minutě unikla hráčka Pardubic po levé straně, krásný centr již nebyl problém pro její spoluhráčku na zadní tyči uklidit do odkryté branky.


V 51. minutě přišel další trestný kop Bebe, znovu po faulu na Machy. Další dobrou střelu tentokrát brankářka dokázala vyrazit. Naše hráčky v úmorném vedru nebyly schopny pokračovat v nastaveném tempu i ve druhém poločase a soupeř tak naši vlažnější hru trestal rychlými úniky jako přes kopírák, a postupně zvyšoval své vedení. I přes nelichotivý výsledek jsme si i my tvořili dobré šance. Střely Veroniky z hranice vápna se mezi tyče těsně nevešly.


Ani kombinační akce uvnitř vápna po ose Bára, Jaruna, Veronika, Tuli se neujala, když si se střelou poslední jmenované poradila gólmanka.


Dobré příležitosti si vypracovala Bára, pro tu je ale v přípravě branka stále zakletá. Její tvrdá střela z vápna tak skončila těsně nad...


...a hlavička po rohu orazítkovala břevno, ani dorážku Bebe nenasměrovala do brány.


V závěru skóre korigovala Sába krásnou střelou, poté co pro ni míč připravila samostatnou akcí z vlastní poloviny Machy.


266 zobrazení
bottom of page