Finále přípravy

Příprava na sezónu 2021/2022 je u konce. V posledním týdnu jsme odehráli dva přípravné zápasy. Liberec B původně plánované utkání odvolal, a tak jsme narychlo zajistili náhradní program. Středeční utkání s Duklou B se odehrálo ve Statenicích.

Zápas nabídl od prvních minut mnoho šancí. V desáté minutě skončila střela Bebe na břevně. O čtyři minuty Machy v úniku trefuje do brankářky. V osmnácté minutě nadějně centruje Sába, Machy na míč jen těsně nedsáhla. Za dvě minuty vyslala Míša do brejku Martinu, ta posílá přes Machy ve vápně míč k Sábě, která z voleje přestřeluje. Ani ve 28. minutě Machy brankářku nadvakrát nepřekonala, a tak na druhé straně dvakrát zahrozili hosté.

Oba pokusy Sára chytá. Ve 30. minutě Sába nadvakrát netrefuje centr Martiny, o minutu později ji do úniku vysílá Machy, míč si ale ukopne.

Další míč od Sáby do vápna připraví Martina pro Bebe, které střílí těsně vedle. Ve 37. minutě jsme se konečně dočkali. Míša vysílá Machy do dalšího úniku, ta tentokrát suverénně zakončuje podél brankářky. Ve 42. minutě ještě centr Sáby tečuje Machy těsně vedle domácí branky. V poslední minutě prvního poločasu vybojuje Bebe po centru Sáby míč ve vápně a zakončuje přesně k tyči - 2:0.

Druhý poločas patřil Báře, která konečně prolomila střeleckou smůlu, když tvrdou střelou zvýšila na 3:0. V 57. minutě byla ve vápně faulována a sama proměnila nařízenou penaltu. Hattrick dokončila v 68. minutě.

Kája Knejpová zatáhla míč z vlastní půlky až na hranici vápna, její střílený centr brankářka odvrátila jen k Báře, která nekompromisně zakončila k tyči a uzavřela tak skóre zápasu na 5:0.

Poslední utkání se Zlíchovem již proběhlo podle plánu. Generálku na našem hřišti jsme zvládli na výbornou. Skóre otevřela v prvním poločase Sába. Žádná z dalších šancí se neujala, šanci Zlíchova k vyrovnání odmítla Sára, když vychytala samostatný únik.

Ve druhém poločase zvyšovala krásným lobem nová posila Jana Červeňáková. Ta připravila i třetí branku, když vybojovala míč na rohu vápna, pronikla až před brankářku, kde předložila míč Landy, která si pro efekt narazila o tyč a napodruhé tvrdou střelou nedala brankářce hostí šanci. V závěru utkání několikrát zahrozil i Zlíchov. Dvě velmi dobré šance Beťka bravurně zlikvidovala, nakonec však v posledních minutách přecijen hosté korigovali skóre a zápas tak skončil naším vítězstvím 3:1.