Neděle 29. 8. 2021 v 10:15

2. fotbalová liga žen, 1. kolo

FC Praha - AC Sparta Praha B

2:4 (0:3)

GÓLY: 73. Červeňáková , 84. Landová - 26. Lindáková , 29. Lindáková, 45. Nedvědová Nicole, 66. Lindáková Radka

ROZHODČÍ: Kortanová Marie, Janků Tomáš, Faltys Pavel, ŽK: Marcinková

FCP: Vršatová - Tulachová - Jungová [K], Fedorková, Folprechtová - Zemjánková (69. Landová), Kozlíková, Mehič (56. Rubešová M.), Červeňáková - Hniličková (56. Kobesová), Machutková (63. Petercová)

ACS: Pivoňková (46. Urbancová) - Šrámková (69. Krebsová), Radová, Harvilová, Marcinková - Paulenová, Stanislavová (64. Tomanová), Tomanová - Lindáková (69. Jusková) , Nedvědová, Šubrtová (76. Skrčená)

Se Spartou znovu o dva góly

Úvodní utkání druhé ligy jsme odehráli znovu se Spartou Praha.

Úvod utkání vypadal z naší strany nadějně. V první desetiminutovce jsme drželi se soupeřem krok. Podařilo se nám vypracovat i několik kombinačních akcí, ty však vždy končili před vápnem. Postupem času Sparta přebírala otěže hry, přesto se do výraznějších šancí nedostávala.

Až ve 29. minutě jsme propadli ve středu hřiště, Radka Lindáková pronikla rychlou akcí do vápna, kde vyslala krásnou střelu přes bránící Bebe. Míč trefila přesně křížnou střelou na zadní tyč, od které se odrazil do branky - 0:1.

Od této chvíle se projevila naše nesehranost a hra se proměnila v chaos. Sparta na hřišti zcela dominovala. Vypracovala si několik dalších šancí, ze kterých díky výborně chytající Sáře dokázala proměnit jen dvě proměnit. Když v závěru poločasu Jana v dobré pozici přestřelila, šli jsme do šaten s mankem tří branek.

Ve druhé půli se hra o poznání vyrovnala, přesto Sparta v 66. minutě hattrickem Radky Lindákové zvýšila již na propastných 4:0.

Teprve několikanásobné střídání kolem 70. minuty

náš tým dokázalo probrat a do hry se vrátila bojovnost.

Landy se minutu po svém příchodu na hřiště ocitla úplně sama před brankářkou, lob kterým zakončovala však neměl brankové parametry.

V zápětí vyslala Tuli do úniku Janu Červeňákovou, která tvrdou střelou rozvlnila síť hostující branky.

Naše hra ožila a odměnou nám byla branka Landy, která zakončila z voleje po centru Beáty. Na více však již v závěru utkání nebyla síla, a tak si Sparta po roce znovu odvezla z našeho hřiště dvoubrankovou výhru.