top of page
playmakers-mickey-ball.png

UEFA PLAYMAKERS CENTRUM PRAHA - PROSEK

TRÉNINKY KAŽDÉ ÚTERÝ od 15:00h - venkovní hřiště s umělou trávou

v areálu SK Prosek, Lovosická 559, Praha 9

více info na telefonu: +420 797 892 982 a e-mailu: tichy@fcpraha.cz

UEFA-playmakers-yellow.png

Dívkám bude s fotbalem pomáhat Disney a jeho příběhy

1080x1080-Playmakers-2.jpg

Fotbalová asociace České republiky představuje unikátní projekt UEFA Playmakers. Program je určen dívkám od 5 do 8 let, které zábavným způsobem přenese do světa fotbalu. Dívky se budou s fotbalem seznamovat prostřednictvím příběhů Walta Disneyho.

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) odstartuje v září tohoto roku projekt, který by měl do budoucna podpořit ženský fotbal. Projekt UEFA Playmakers Disney vytvořila UEFA a FAČR se k němu velmi ráda připojila.

UEFA Playmakers Disney je unikátní v tom, že proškolení trenéři dívky s fotbalem seznámí prostřednictvím vyprávění a imaginární hry s použitím kouzla Disney a jeho známých pohádkových příběhů.

„UEFA Playmakers Disney je grassroots projekt, který tu ještě nebyl. Pomocí vyprávění příběhů a kouzla Disney nenásilnou formou seznamuje malé dívky se základními pohybovými schopnostmi, zlepšuje jejich životní dovednosti a zprostředkuje jejich první fotbalové krůčky. Jsme moc rádi, že nás UEFA do projektu zařadila. V ostatních evropských zemích, kde už projekt probíhá, mají skvělé výsledky v podobě nárůstu členské základny dívek, ale i trenérů a trenérek, které se chtějí o dívky starat. Věříme, že u nás v České republice bude projekt podobně úspěšný,“ řekla Bára Cankářová, manažerka projektu Playmakers za FAČR.

 

Projekt UEFA Playmakers je zaměřen na rozvoj základních pohybových schopností, životních a fotbalových dovedností. Je navržen trenéry, kteří upřednostňují potřeby dívek. Program motivuje dívky, aby si fotbal zvolily jako aktivitu pro život.

“Jako asociace si vážíme příležitosti zapojení do tak prestižního projektu UEFA, který má nesporně velký potenciál, což se již potvrdilo i v jiných zemích. FAČR má velký zájem o popularizaci ženského fotbalu a zvýšení jeho členské základny, vytváříme maximum pro zajištění nejlepších podmínek pro naše reprezentační výběry, ale hodláme i nadále směřovat energii i do náborových akcí, které dívky mohou přilákat k fotbalu. Proto může být i tento projekt velmi nápomocný,” uvedl Michal Valtr, generální sekretář FAČR.

V České republice vzniká 30 Playmakers center, některé jsou ve fotbalových klubech, jiné v mateřských či základních školách či domovech dětí a mládeže. Trenéři jsou speciálně proškoleni pro tento program a práci v dívčím kolektivu, jeden trenér bude mít na starosti deset dívek, v každém Playmakerscentru bude alespoň jedna trenérka. Důležitá je také návaznost pro dívky po absolvování programu – v okolí každého Playmakers centra je fotbalový klub, který zajistí dívkám pokračování v tréninku.

„Nejdůležitějším posláním Playmakers je jednoduše vidět dívky hrát si, smát se a užívat si společný čas se svými vrstevnicemi. Věřím, že propojení fotbalu a příběhů Disney pomůže dívkám inspirovat se svými oblíbenými postavami, získat sebedůvěru a vytvořit pozitivní vztah pohybu,“ doplňuje Václav Kudrna, ředitel strategie FAČR.

Klíčové je propojení s příběhy Disney. Tréninkový program je členěn do 10 týdenních cyklů, každý cyklus doprovází jeden ze známých příběhů Disney. Jednotlivé aktivity jsou přizpůsobeny charakterům postav z Disneyho příběhů.

banner-prihlasky-playmakers-var.-1.jpg
Kostým Sněhurka
bottom of page